KSM

Meble tapicerowane

 

Ekonomiczna produkcja seryjna i detaliczna


   Czy profil działalności Twojej firmy wymaga cięcia materiałów obiciowych przy użyciu szablonów? Jeśli tak, system rozkroju Zünd został stworzony dla Ciebie. Maksymalna efektywność rozkroju materiałów w oparciu o wzorniki została osiągnięta poprzez perfekcyjne dopasowanie ploterów tnących oraz oprzyrządowania.
   Wielkoformatowy ploter Zünd G3 2XL-3200, w połączeniu z oprogramowaniem do cięcia oraz nestingu w oparciu o projekcję, stanowi idealny zestaw do rozkroju całych błamów skór. Główna konfiguracja przewiduje zastosowanie plotera z dwoma przedłużeniami /przednie i tylne/. Taki układ pozwala na wydzielenie stref służących do układania, cięcia oraz zbierania wyciętych elementów. Dzięki temu wydajność produkcji, jak i rentowność inwestycji, staje się bardzo wysoka.
      
 
      

Wszechstronność i precyzja.


   Rozkrój materiałów z rolek, takich jak tkaniny, skaj, czy materiałów wypełnieniowych jest możliwy dzięki niebywałej elastyczności konfiguracyjnej jednowarstwowych ploterów Zünd. Zaawansowany system konwejera wraz z jego opcjonalnymi przedłużeniami gwarantuje redukcję przestojów między kolejnymi cyklami rozkroju do minimum. Systemy Zünd umożliwiają także wielowarstwowe cięcie wybranych materiałów.
   System do cięcia materiałów tekstylnych oparty jest na ploterze S3 L1600 o polu cięcia 1800 x 1600 mm, z przedłużeniem na odbieranie wyciętych elementów. Materiał podawany jest z podajnika automatycznego, zsynchronizowanego z ploterem, posiadającego czujnik brzegowy oraz napięcia materiału. Specjalny algorytm układania długich układów z roli zapewnia optymalne ułożenie elementów z wykorzystaniem ponad 90 proc. powierzchni materiału. I tu również za pomocą projektora i monitora wyświetlane są elementy do zbierania, co ułatwia i przyspiesza pracę operatorów. System zapewnia uzyskiwanie wysokiej wydajności pracy, przewyższając znacznie ilość 500 m.b. na jedną zmianę roboczą, w zależności od rodzaju materiału.
 

Nasza wiedza oraz doświadczenie przyniosą długotrwałe korzyści dla Twojej firmy


       Szwajcarska precyzja wykonania, wysoka wydajność, trwała konstrukcja – to główne cechy opisujące systemy rozkroju KSM Zünd. Ponad 25 lat doświadczenia w dziedzinie budowy ploterów oraz tysiące instalacji systemów rozkroju na całym świecie dobitnie dowodzą o naszej renomie. Wyjątkowa niezawodność i trwałość systemu są wynikiem połączenia sprawdzonych rozwiązań z innowacyjnością. Systemy rozkroju KSM Zünd można w prosty sposób dostosować do zmiennych wymagań produkcyjnych poprzez zastosowanie dodatkowych narzędzi, które mogą być zainstalowane w każdej chwili. Inwestycja w naszą technologię jest inwestycją na długie lata bezawaryjnej pracy.
      Jako wiodący producent wielofunkcyjnych systemów typu CAM, firma Zünd ściśle współpracuje z czołowymi dostawcami oprogramowania CAD. Dzięki temu nasze produkty są w pełni kompatybilne z innymi urządzeniami, bazującymi na plikach o standardzie zapisu CAD i jego pochodnymi.
      
  • KSM ZUND 2XL 3000 Rozkrój skór meblowych
  • System do cięcia skór i tkanin meblowych.
  • Cutter ploter do rozkroku tapicerki tekstylnej KSM ZUND S3 1200
  • KSM Automatyczna krojownia - tektyl ZUND S3