KSM
 
 
   

Ekonomiczna produkcja seryjna i detaliczna


   Czy profil działalności Twojej firmy wymaga cięcia materiałów obiciowych przy użyciu szablonów? Jeśli tak, system rozkroju Zünd został stworzony dla Ciebie. Maksymalna efektywność rozkroju materiałów w oparciu o wzorniki została osiągnięta poprzez perfekcyjne dopasowanie ploterów tnących oraz oprzyrządowania.
   Wielkoformatowy ploter Zünd G3 2XL-3200, w połączeniu z oprogramowaniem do cięcia oraz nestingu w oparciu o projekcję, stanowi idealny zestaw do rozkroju całych błamów skór. Główna konfiguracja przewiduje zastosowanie plotera z dwoma przedłużeniami /przednie i tylne/. Taki układ pozwala na wydzielenie stref służących do układania, cięcia oraz zbierania wyciętych elementów. Dzięki temu wydajność produkcji, jak i rentowność inwestycji, staje się bardzo wysoka.
      
 
      

Wszechstronność i precyzja.


   Rozkrój materiałów z rolek, takich jak tkaniny, skaj, czy materiałów wypełnieniowych jest możliwy dzięki niebywałej elastyczności konfiguracyjnej jednowarstwowych ploterów Zünd. Zaawansowany system konwejera wraz z jego opcjonalnymi przedłużeniami gwarantuje redukcję przestojów między kolejnymi cyklami rozkroju do minimum. Systemy Zünd umożliwiają także wielowarstwowe cięcie wybranych materiałów.
   System do cięcia materiałów tekstylnych oparty jest na ploterze S3 L1600 o polu cięcia 1800 x 1600 mm, z przedłużeniem na odbieranie wyciętych elementów. Materiał podawany jest z podajnika automatycznego, zsynchronizowanego z ploterem, posiadającego czujnik brzegowy oraz napięcia materiału. Specjalny algorytm układania długich układów z roli zapewnia optymalne ułożenie elementów z wykorzystaniem ponad 90 proc. powierzchni materiału. I tu również za pomocą projektora i monitora wyświetlane są elementy do zbierania, co ułatwia i przyspiesza pracę operatorów. System zapewnia uzyskiwanie wysokiej wydajności pracy, przewyższając znacznie ilość 300 m.b. na jedną zmianę roboczą, w zależności od rodzaju materiału.
   
 
 

Dynamiczny rynek wymaga wyjątkowej elastyczności


   Prowadzisz przełomowe badania nad kompozytami, rozwojem produktów oraz perfekcyjnymi metodami ich wytwarzania… Budujesz prototypy lub produkujesz wysoko-wyspecjalizowane komponenty w krótkich seriach dla najbardziej wymagających Klientów… Stajesz przed wyzwaniem produkcji lekkich materiałów konstrukcyjnych w dużych ilościach… Zünd oferuje Ci modułowe, swobodnie konfigurowalne oraz rozwojowe systemy rozkroju do obróbki różnorodnych materiałów z niebywałą precyzją.
   
      
 
      

Indywidualne rozwiązania naprzeciw sprecyzowanym wymaganiom.


   Plotery Zünd cechują się budową modułową, co niewątpliwie zwiększa ich funkcjonalność i pozwala na dopasowanie do zmiennych wymagań rozkroju. Urządzenia serii G3 i S3 spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa oraz posiadają prestiżowy certyfikat UL, co stanowi potwierdzenie ich wyjątkowej, szwajcarskiej jakości. Zunifikowany interfejs Zünd Cut Center gwarantuje pełne wsparcie dla wielu formatów plików oraz platform systemowych. Tysiące zainstalowanych i bezawaryjnie działających systemów Zünd do zastosowań przemysłowych na całym świecie stanowią najlepszą rekomendację naszych sprawdzonych rozwiązań technicznych.

Nasza wiedza oraz doświadczenie przyniosą długotrwałe korzyści dla Twojej firmy


       Szwajcarska precyzja wykonania, wysoka wydajność, trwała konstrukcja – to główne cechy opisujące systemy rozkroju KSM Zünd. Ponad 25 lat doświadczenia w dziedzinie budowy ploterów oraz tysiące instalacji systemów rozkroju na całym świecie dobitnie dowodzą o naszej renomie. Wyjątkowa niezawodność i trwałość systemu są wynikiem połączenia sprawdzonych rozwiązań z innowacyjnością. Systemy rozkroju KSM Zünd można w prosty sposób dostosować do zmiennych wymagań produkcyjnych poprzez zastosowanie dodatkowych narzędzi, które mogą być zainstalowane w każdej chwili. Inwestycja w naszą technologię jest inwestycją na długie lata bezawaryjnej pracy.
      Jako wiodący producent wielofunkcyjnych systemów typu CAM, firma Zünd ściśle współpracuje z czołowymi dostawcami oprogramowania CAD. Dzięki temu nasze produkty są w pełni kompatybilne z innymi urządzeniami, bazującymi na plikach o standardzie zapisu CAD i jego pochodnymi.
      

Materiały

  • Wycinanie foteli i wnętrza samochodu ze skóry.
  • ZUND G3 cięcie prepregów
  • Wycinanie sprzęgła z włókna węglowego
  • Cutter ploter tnący włókno węglowe
  • KSM Zund LR 1600 - włókno szklane nasycone