KSM

Narzędzie frezujące o mocy 300W, kompatybilne z szeroką gamą frezów, pozwala na frezowanie/grawerowanie większości materiałów.


Sercem URT jest frez o mocy 300W, który pozwala na pracę z prędkością obrotową do 80,000 obr/min, w zależności od materiału. W połączeniu z szeroką gamą frezów Zünd 3mm pozwala ono na szybkie i precyzyjne frezowanie lub perforowanie większości materiałów.

Istnieje możliwość prostej adaptacji narzędzia frezującego URT do grawerowania. Wówczas wysokość narzędzia względem materiału może być precyzyjnie regulowana przy użyciu śruby mikrometrycznej.

Pozwala to na grawerowanie materiałów ze stałą szerokością oraz głębokością linii.

W trybie frezowania narzędzie URT wywiera większy nacisk na twardsze, bardziej wymagające materiały, co pozwala je skutecznie frezować. Narzedzie URT wyposażone jest również w zaawansowany system oczyszczania narzędzia z pyłu.

W przeciwieństwie do RM-A, wysokość kołnierza odpylającego jest regulowana manualnie, w zależności od grubości frezowanego materiału.

Wymuszony obieg powietrza przez kanały otaczające silnik narzędzia gwarantują nie tylko sprawne oczyszczanie frezu, ale również skuteczne chłodzenie narzędzia.

Do frezowania bardziej wymagających materiałów, takich jak akryl czy aluminium, Zünd zaleca stosowanie wzmocnionego modułu frezującego RM-A.
 

Zalety:

 
  • Łatwa konwersja narzędzia frez/grawer.
  • Płynna, precyzyjna kontrola głębokości frezowania
  • 300 watowy frez o prędkości obrotowej do 80.000
  • Wydłużony czas pracy freza oraz silnika dzięki chłodzeniu.
  • Duża różnorodność frezów
  • Kompatybilny z G3, S3, L3

Materiały przeznaczone dla narzędzia URT