KSM

Metoda Raster™ szybko stała się najbardziej efektywnym sposobem nadrukowania tablic Braile’a. W oparciu o zaawansowane techniki frezowania, grawerowania oraz inkrustowania, firma KSM Zünd stworzyła jeden z najwydajniejszych systemów nadruku alfabetem Braile’a.


Dzięki genialnemu wynalazkowi Louissa Braille’a, niewidomi ludzie na całym świecie mogą odczytywać zapisane teksty w postaci systemu punktów wyczuwalnych przy użyciu palców dłoni. Metoda Raster™ jest najbardziej efektywnym sposobem zapisu treści w alfabecie Braille’a. Metoda ta polega na nawiercaniu otworów w płytce i umieszczeniu w nich niewielkich kulek, stanowiących uwypuklenia arkusza.

Narzędzie RBT, wykorzystujące pisak typu Raster™, licencjonowany przez Accent Signage Systems, Inc stanowi doskonały sposób na nadruk płytek zapisanych alfabetem Braille’a. List licencyjny reguluje m.in. sposób zapisu, zgodny z lokalnymi przepisami oraz normami.

Projekty mogą zostać opracowane przy użyciu standardowego oprogramowania ZCC, w oparciu o standardowe czcionki Braille’a.
Narzędzie RBT jest w pełni kompatybilne z głowicami narzędziowymi serii Tz- dla serii PN oraz modułami uniwersalnymi w przypadku serii S3 i G3.

W celu uzyskania najlepszych efektów, KSM Zünd zaleca użycie cutterów serii G3 wyposażonych w moduł frezujący.

Zalety:

  • Bezpieczne umocowanie kulki w podłożu
  • Kompatybilny z G3, S3

Materiały przeznaczone dla narzędzia Raster™ Braille RBT

  • Tworzywa sztuczne
  • Tektura