KSM
Zaprojektowany, aby spełniać nieustannie wzrastające wymagania produkcji w trybie 24/7, moduł frezujący o mocy 1kW zalecany jest do obróbki sztywnych tworzyw sztucznych, płyt MDF czy kompozytowych. Moduł ten stanowi doskonałe uzupełnienie wszechstronnych ploterów tnących Zünd oraz umożliwia łatwą i szybką zmianę trybu pracy pomiędzy cięciem a frezowaniem.

Solidna budowa gwarantuje wysokie prędkości cięcia oraz chirurgiczną precyzję.
Wytrzymała konstrukcja systemu G3, minimalizująca wibracje systemu, pozwala na dokonywanie rozkroju z maksymalną prędkością przy zachowaniu idealnie wykończonych krawędzi cięcia /materiały typu akryl, drewno, tworzywa sztuczne/.

Mocny frez 1kW.
Frez o mocy 1kW został specjalnie zaprojektowany do nieprzerwanej pracy urządzenia. Prędkość obrotowa frezu może być regulowana zdalnie lub z poziomu cuttera, także w czasie cięcia.

Frezowanie aluminium.
Opcjonalny system MQL (Minimal Quantity Lubrication), umożliwia perfekcyjne frezowanie materiałów typu PERALUMAN®, takich jak Signicolor® EN AQ 5754 oraz 3005.

Frezowanie 3D
Systemy serii G3 są zdolne do jednoczesnego oraz szybkiego poruszania głowicą w osiach X,Y,Z. W oparciu o odpowiednie oprogramowanie, systemy Zünd są w stanie generować bryły 3D o najwymyślniejszych kształtach.

System aktywnego chłodzenia.
Zintegrowany system chłodzenia modułu frezującego bazuje na wymuszonym obiegu powietrza zasysanego przez system oczyszczania narzędzia. Ruch powietrza w skuteczny sposób pozwala na chłodzenie modułu.

Zawsze odpowiednia głębokość frezowania
Unikalny system mapowania frezowanego materiału gwarantuje prawidłowe ustawienie frezu nawet dla materiałów o zróżnicowanej grubości.

Unikalny system vacuum
Kombinacja mat podkładowych typu Sealgrip™ wraz z turbinami ssącymi pozwala na pewne pozycjonowanie materiału w czasie rozkroju nawet najmniejszych elementów. Porowata struktura Seal-grip™ pomaga utrzymać materiał w zadanej pozycji, zaś autodetekcja podciśnienia samoczynnie dobiera moc turbin ssących. Konwencjonalne systemy frezujące, działające w oparciu o podkład MDF, zużywają do 6 razy więcej energii na przyssanie materiału aniżeli systemy Zünd.

Układ odsysania odpadu powstałego w czasie frezowania
Prawidłowo sterowany system odsysania wiórów materiału po dokonaniu procesu frezowania pozwala na uzyskiwanie czystego cięcia. Pole rozkroju utrzymane w czystości pozwala na skrócenie czasu obsługi systemu pomiędzy frezowaniem a cięciem. Regulowana moc podciśnienia pozwala na oczyszczanie powierzchni rozkroju bez ryzyka wyssania małych elementów.

System odpylania powierzchni rozkroju.
Wolnostojący kanał odsysający wspomaga oczyszczanie powierzchni rozkroju z wiórów. Istnieje możliwość zaadaptowania dowolnego odkurzacza przemysłowego do odsysania pyłu. Odkurzacz jest zdalnie sterowany przez system rozkroju. W przypadku instalacji systemu w pomieszczeniu o niewystarczającej wysokości do zainstalowania kanału odsysającego, Zünd rekomenduje stosowanie szyny montowanej do sufitu, do której z kolei zamontowany jest przewód odsysający.

 
Zalety:
 
  • Efektywne odsysanie pyłu, aktywne chłodzenie powietrzem
  • Kompensacia pozwala na frezowanie na nierównej powierzchni
  • Opcjonalny system MQL Minimal Quantity Lubrication rozwiązuje problem frezowania aluminium
  • Przeznaczony do produkcji 24/7
  • 1 kW wysokoobrotowy silnik zapewnia dużą szybkość frezowania
  • Kompatybilny z G3

Materiały przeznaczone do frezowania